ПИЛИНГ ОД СОДА БИКАРБОНА

Сода бикарбона е идеална како пилинг поради нејзината малку зрнеста структура, но и способноста да ја омекне и негува кожата. Можете да направите пилинг за сода бикарбона на лицето на неколку начини. Најлесно е она во кое само додавате вода и правите паста со која го триете лицето. Покрај тоа, можете да го комбинирате со кокос или некое друго масло за лице. Кога станува збор за кокосово масло, додадете една лажица кокосово масло на една лажица сода бикарбона.

Слични Вести
Menu