ХОРОСКОП ЗА 2 ОКТОМВРИ

Родените во знакот на Вага ќе имаат поволен ден и успешно ќе ги завршат планираните обврски, родените во знакот на Рак ќе имаат проблеми во љубовниот живот додека, родените во знакот на Стрелев треба да се пазат од можни повреди. Погледнтете што се носи денешниот хороскоп.

ОВЕН

Пред вас е важен разговор со претпоставените за време на кој можете да научите многу нови информации. Има некои нови проблеми во вашето љубовно поле и не ви е лесно да ги решите сите. Проблеми со варење на храната.

БИК

Може да бидете нервозни кога започнувате нов деловен проект и повремено ќе се сомневате во себе. Ве очекуваат промени на љубовно поле. Ќе успеете да ги освоите симпатиите по долго време. Можни се проблеми со кожата.

БЛИЗНАЦИ

Расположени сте за деловни промени во наредниот период. Можете да очекувате дека ќе ви пристигнат некои нови понуди. Ги покажувате своите чувства многу отворено и подготвени сте да му се посветите на партнерот. Чувствителни ви се градите.

РАК

Можно е сега на некој начин да страдате од погрешни одлуки од минатото. Многу може да ве спречат на полето на работата. Можни се мали расправии со саканата личност. Пред вас е период што ви носи несогласувања. Можна покачена температура.

ЛАВ

Имате големи амбиции, но не можете да ги реализирате сите големи планови што ги имате одеднаш. Пред вас е бурна фаза во која би можеле да имате чести расправии со партнерот на љубовно поле. Ве следат хронични проблеми.

ДЕВИЦА

Можни се помали проблеми на работа. Често сте склони кон кавги и несогласувања со деловните соработници. Имате впечаток дека саканата личност очекува премногу од вас во моментов. Не можете да ги исполните сите нејзини желби. Проблеми базирани на нерви.

ВАГА

Кога ќе ги завршите сите ваши обврски, ќе почувствувате големо олеснување и задоволство за добро завршената работа. Љубениот може да покаже дека е подготвен да оди чекор подалеку во врската со вас. Можна главоболка.

СКОРПИЈА

Имате тенденција да донесувате избрзани одлуки на деловно поле. Внимавајте да не ве удри во глава. Не добар ден за започнување врска. Пред вас е период во кој ќе имате емотивни сопирачки. Нагласени психосоматски проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да имате нови компликации на деловното поле и дека не ви е лесно да ги постигнете сите цели. Ви се допаѓаат Близнаци со кои можете да имате многу интересна љубовна врска. Можни се повреди и фрактури.

ЈАРЕЦ

Можно е да бидете склони кон кавги на работа. Имате конкуренција која не ве штеди. Ви се допаѓа чувството на слобода и не планирате нова врска. Треба да посветите некое време на себе. Се чувствувате доста добро.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува патување во странство, што може да ви донесе многу позитивни деловни промени. Љубената личност е подготвена да ви ги покаже своите искрени чувства. Денот ви е добар за полето на емоции. Избегнувајте алкохол и пороци.

РИБИ

Ве очекува период во кој може да бидете склони кон помали деловни проблеми. Ве очекуваат помалку расправии во врска со партнерот кој покажува дека понекогаш е премногу тврдоглав. Можни се проблеми со уринарниот тракт.

Слични Вести
Menu