Го имаме автоголот на годината (ВИДЕО)

Да се постигне ефектен шубав гол е вештина и реткост, но да се постигне ефектен автогол исто така не е секојдневна слика.

Веројатно „најубавиот“ автогол сезонава иако истата е на самиот старт го постигна играчот на германскиот второлигапки бундеслигаш Ерзебирг Ауе, Карлсон кој на мечот со Хамбургер успеа да погоди во сопствениот гол, во последните секунди од мечот и на тој начин на противникот да му подари бод и да ги постави конечните 1:1.

Голот е на 1.12 минути на видео записот.

Слични Вести
Menu