(Видео) Голем пожар во Рим, изгоре историски мост изграден во 1863 година

Во голем пожар во Рим синоќа изгоре индустрискиот ткн. Железен мост што ги поврзува двете римски населби Остиенсе и Трастевере.

Според првичните информации, во пожарот нема жртви, а според очевидци пожарот избувнал во бараките на бездомниците под мостот.

Слични Вести
Menu