ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ОКТОМВРИ

ОВЕН

Некои убави деловни можности ќе се отворат од самиот почеток на денот. Силни можности за подобрување на една соработка или започнување на договори за нова. Што се однесува до емотивниот дел – во моментов сте задоволни од врската со саканата личност. Имаш разбирање.

БИК

Очекувате многу, но добра ситуација е да ги исполните овие очекувања. Сепак, обидете се да бидете малку пореални и конкретни во договорите, за да може така да се постави другата страна. Во емотивниот сегмент – најчесто функционирате правилно.

БЛИЗНАЦИ

Внимавајте да не направите грешки на работа. Ако го правите тоа, осигурајте се дека некој од вашите колеги или претпоставени не го гледа тоа. Како и да е, денес може да ми се наплати за некои грешки и пропусти од минатото, затоа ги држиме прстите вкрстени за да поминете правилно …

РАК

Многу планиравте за овој ден. Како ќе го постигнете сето тоа, веројатно знаете само вие. Ако успеете барем третина – одлично сте направиле. Не ја занемарувајте само работата, фантазирајќи како ќе правите и што ќе правите. Емоционално – се чувствувате слабо.

ЛАВ

Имате многу работа и ништо не ви се прави. Треба да правите многу разговори, но имате тенденција да ги избирате оние за кои се чувствувате добро и оние што ви се допаѓаат. Во емотивниот сегмент – време е за опуштени разговори, а не за нешто важно.

ДЕВИЦА

Иако денес ќе има проблеми на работа и некои недефинирани ситуации, сепак ќе бидете доста задоволни од работниот ден. Можеби вашиот оптимизам е неоправдан, но ние нема да го расипеме. Имате романтично сценарио во вашата глава, но ми се чини дека нема да можете да го реализирате.

ВАГА

Воопшто не сте задоволни од ситуацијата во работната средина. Да, вие сте лути, но не сакате другите да видат што се случува во вас. Ќе ви биде тешко за вашата сакана, бидејќи во исто време ќе бидете тврдоглави, но и ќе бидете опседнати со секоја ситница.

СКОРПИЈА

Што се случува во вашата глава денес, сигурно мислите само на вашиот партнер/ка. Искрено, работата воопшто нема да ви биде на ум, бидејќи сте толку вклучени во некои емотивни мисли, што веројатно ќе седите цел ден и ќе фантазирате ….

СТРЕЛЕЦ

Ми се чини дека тешко дека ќе успеете да избегате од некои проблеми. Нема да најдете заеднички јазик со претпоставениот, проблеми ќе ве чекаат дома, а вие сте уморни и исцрпени од сето ова и само сакате сите да ве остават сами.

ЈАРЕЦ

Знаете точно дека некои луѓе ве лажат, но сепак не можете да покажете дека сте ги скршиле. Itе ви биде многу тешко да функционирате нормално со некого, бидејќи сте разочарани од однесувањето на таа личност. Во емотивниот сегмент – незадоволство.

ВОДОЛИЈА

Нема да мислите на ништо друго, само на пари. Ќе се грижите за пари, за трошоци, за некои долгови што сте ги правеле долго време. Нема да го поминете попладнето во одлично расположение, лоша комуникација со партнерот.

РИБА

Се е некако акумулирано и веќе чувствувате дека имате премногу обврски и луѓе и ситуации. Повеќе би сакале да оставите се и едноставно да исчезнете. Ви се препорачува да го земете овој ден за себе, да го поминете во мир, а можеби и со саканата личност.

Слични Вести
Menu