ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 7 ОКТОМВРИ

ОВЕН


РАБОТАТА
Ве очекуваат важни деловни настани. Може да се надевате на некои нови информации што ќе ги добиете од претпоставените.Ќе бидете задоволни со она што го слушате.
ЉУБОВ
Влеговте во период во кој врската помеѓу вас и вашата сакана личност може да напредува. Важно е да си ги покажете едни на други вашите искрени чувства и очекувања.
ЗДРАВЈЕ
Вкочанетоста во пределот на ‘рбетот може да ве следи. Препорачливо е да се консултирате со физијатар.


БИК


РАБОТАТА
Ве очекуваат интересни настани, особено ако соработувате во странство. Периодот е исто така поволен за судски постапки. Може да се надевате на среќни околности. ЉУБОВ
Ве очекува можност да поминете низ некои нови авантури заедно со вашиот партнер, кои претходно не би можеле да ги доживеете. Ќуживате во убавите моменти пред вас.
ЗДРАВЈЕ
Се чувствуваш добро. Денес не ве очекуваат проблеми на ова поле.

БЛИЗНАЦИ


РАБОТАТА
Може да очекувате одредени промени во областа на финансиите.Ќе можете да заработите дополнителни пари или да добиете бонус на работа. Пред вас е поволен период.
ЉУБОВ
Не сте сигурни за вашиот партнер. Во текот на денот, тој ќе се обиде да укаже дека грешите. Имате можност да ги смирите недоразбирањата.
ЗДРАВЈЕ
Можете да очекувате солидна ситуација на ова поле. Сепак, зголемете го внесот на железо.


РАК


РАБОТАТА
Студено донесувате нови деловни одлуки и не се возбудувајте премногу поради промените. Вие сте многу експлицитни во вашите намери и вашите соработници покажуваат почит.
ЉУБОВ
Посветени сте на партнерот и очекувајте од него да покаже дека ја цени вашата работа. Пред вас е прекрасен ден во кој можете да имате многу романтични настани, како и можност да се зближите.
ЗДРАВЈЕ
Имате многу позитивна енергија во себе. Ве очекува многу поволен ден.


ЛАВ


РАБОТАТА
Имате многу деловни обврски, па затоа е неопходно да се вооружите со енергија и трпение. Пред вас е период во кој можете да постигнете многу важни работи.
ЉУБОВ
Не сте доволно посветени на саканата личност затоа што сте зафатени со деловни настани. Се надевате дека таа ќе има разбирање за вас и дека нема да ви замери.
ЗДРАВЈЕ
Падот на имунитетот е изразен кај вас, затоа обидете се да се одморите повеќе.


ДЕВИЦА


РАБОТАТА
Може да очекувате позитивни деловни околности. Држете се до вашите аналитички вештини. Пред вас се важни настани.
ЉУБОВ
Ве очекуваат интересни настани со личност што ви се допаѓа долго време. Може да се надевате дека ќе го привлечете нејзиното внимание.
ЗДРАВЈЕ
Имате доволно енергија за се што ви претстои. Се чувствувате добро во вашата кожа и сте задоволни.

ВАГА


РАБОТАТА
Можно е во текот на денот да немате големи промени во деловниот план. Ова поле за вас е стабилно, добро знаете на што се наоѓате и каква е ситуацијата.
ЉУБОВ
Ако сте во брак, ќе имате можност да планирате романтично патување заедно со саканата личност. Оние кои се слободни може да очекуваат можност да флертуваат.
ЗДРАВЈЕ
Грижете се за вашата исхрана. Важно е да го намалите внесот на маснотии.


СКОРПИЈА


РАБОТАТА
Можете да очекувате да бидете поуспешни во деловните преговори. Пред вас е многу поволен период во кој можете да ги докажете своите деловни способности.
ЉУБОВ
Се обидувате да стапите во контакт со некој што ви се допаѓа, но не сте сигурни кој е вистинскиот начин да го направите тоа. Дефинитивно најдобро е да бидете спонтани и природни и да не дејствувате.
ЗДРАВЈЕ
Ве очекува позитивен ден. Имате многу енергија и вашето тело е силно и здраво.


СТРЕЛЕЦ


РАБОТАТА
Можеби сте загрижени за вашите финансии, но немате голема причина за тоа. Наскоро ќе ги вратите големите трошоци што ги направивте во претходниот период.
ЉУБОВ
Имате стабилност на емотивно поле и се чувствувате добро поради тоа. Среќни сте покрај вашиот партнер, кој ви обезбедува се што ви треба. Нема причина да се грижите.
ЗДРАВЈЕ
Грижете се за тироидната жлезда, би било добро да одите на редовни прегледи.


ЈАРЕЦ


РАБОТАТА
Во текот на овој ден не очекувате премногу големи промени во бизнис планот. Можете да очекувате сосема мирна и опуштена ситуација, без никаков стрес.
ЉУБОВ
Можно е да барате нови можности на љубовно поле. Пред вас е можноста да остварите интересно запознавање со личност од соседниот град.
ЗДРАВЈЕ
Би сакале повеќе да се одмарате. Потребен ви е сон за да се регенерирате.

ВОДОЛИЈА


РАБОТАТА
Имате некои внатрешни дилеми во врска со деловните одлуки што треба да ги донесете. Консултирајте се со доверлива личност и ќе ги решите сите ваши сомнежи. ЉУБОВ
Можно е малку да се затворивте и тоа да ви пречи на саканата личност. Обидете се да ги испуштите емоциите. Покажете му на партнерот дека се уште се грижите за него.
ЗДРАВЈЕ
Можно е да имате вишок енергија, па дефинитивно ќе уживате во физичката активност.


РИБА


РАБОТАТА
Можете да очекувате дека ќе имате многу деловни обврски во текот на денот. Многу е важно да останете максимално посветени и фокусирани.
ЉУБОВ
Саканата личност се потруди да ве задоволи и да го привлече вашето внимание. Пред вас е прекрасен ден во кој можете да уживате заедно. Ако сте слободни, ве очекува познаник меѓу пријателите.
ЗДРАВЈЕ
Можни се грчеви во мускулите, затоа се препорачува да го зголемите внесот на магнезиум.

Слични Вести
Menu