Сопругата на Ед Ширан мислела дека се шегува кога ја запросил

Хитмејкерот „Лоши навики“ клекна на едно колено за да ја замоли Чери Сиборн да се омажи за него во 2017 година, но неговата тогашна девојка на почетокот не мислела дека неговиот предлог е вистински.

Потсетувајќи се на тој момент, Ед рече: „Се спуштав на едно колено и реков: Ќе се омажиш ли за мене?“
И таа рече: ‘Дали се шегуваш?’ Имаше долга тишина и јас ѝ реков: ‘Те молам?’“

Ед, кој се ожени со Чери помалку од една година подоцна во почетокот на 2018 година, рече дека самиот чин на запросување направил да се чувствува најчовечки како никогаш претходно.

Тој додаде: „Тоа беше најхуманото што некогаш сум го почувствувал во мојата кариера. Понекогаш си мислите : дали можам да го направам ова? И потоа ви велат „да“.

„Тоа е толку голема животна одлука што некој треба да ја донесе во едно трепкање на очите. За среќа, таа навистина рече да”.

Слични Вести
Menu