ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 8 ОКТОМВРИ

ОВЕН

Потребно е повеќе такт во деловните односи и контактите во текот на денот. Малку сте понервозни, и многу ве нервираат луѓе кои не ги почитуваат договорите, и ќе наидете на такви луѓе. Ве вознемируваат сомнежите за колега или деловен проект. Емоционална напнатост.

БИК

Многу ве оптоварува што вашиот претпоставен или некој од вашите колеги е постојано во близина. Деконцентрирани сте и вакви работи ви пречат. Се надевате дека ќе сретнете емотивен партнер, но можно е да не можете да се согласите и да се договорите.

БЛИЗНАЦИ

Прилично сте смирени во напнати ситуации. Чувствувате напнатост околу себе, но навистина ви е гадно да се расправате со недокажани луѓе. Подобро да се повлечете и да замолчите. Вашиот партнер не гледа на некои проблеми во вашата врска на ист начин. Проблем со комуникацијата.

РАК

Дефинитивно ќе треба да ги промените плановите, бидејќи ќе се вклучат луѓе или ситуации на кои не сте сметале. Напната комуникација со претпоставените. Во емотивниот сегмент, треба да расчистите некои помали проблеми со саканата личност.

ЛАВ

Ги чекате резултатите од договорот. Немојте да се изненадите ако информацијата не стигне во текот на денот. Со само малку повеќе волја, ова попладне може да биде совршено, исполнето со убави моменти со саканата личност, без разлика дали останувате дома или излегувате.

ДЕВИЦА

Среќни сте што успеавте да решите некои проблеми и можете повторно да продолжите со она што го планиравте. Како што напредува денот, ќе се чувствувате подобро и порелаксирано. Се обидувате да се прилагодите на саканата личност, која е прилично нервозна и напната.

ВАГА

Навистина ќе ви се допаднат убави зборови и позитивна критика од претпоставен или деловен партнер. Денес сте многу добро расположени, подготвени да ги исполните желбите на партнерот. Но, прашањето е дали другата страна ги има сите „кози на број“. Сепак, потруди се.

СКОРПИЈА

Успешно успевате да скриете дека сте нервозни и да размислите дали ќе успеете правилно да извршите една работа. Опушти се, го направи она што зависи од тебе. Имајте повеќе такт со вашата сакана, не создавајте непотребна напнатост.

СТРЕЛЕЦ

Ми се чини дека денес навистина ќе бидете задоволни и исполнети само во емотивниот сегмент. На сите други страни, и на работа и дома, ќе страдате само од критики, без оглед дали постои вистинска причина за нив или не. Сите тие те оптоваруваат.

ЈАРЕЦ

Нема потреба од дискусии во деловниот сегмент, можно е ниту вие, ниту другата страна да ги имате вистинските информации и да се расправате без причина. Во контакт со некој што неодамна го познавате, ја покажувате вашата романтична страна и нежност.

ВОДОЛИЈА

Од една страна – можете да завршите многу обврски. Од друга страна – просторот за грешки и недоразбирања е целосно отворен. Така денес полека, чекор по чекор. Не ти се потребни тие грешки. Контролирајте ја вашата нервоза во комуникацијата со саканите луѓе.

РИБА

Имате чувство дека сте блиску до решение и дека малку ви недостасува да го достигнете крајот на деловниот проект или обврска. Некој се обидува да ви пријде, но вие не реагирате, премногу сте преокупирани со вашите приоритети. Оваа приказна ја разбираш само како хоби.

Слични Вести
Menu