Џорџ Клуни: Не сакам да бидам во политика, сакам убав живот

Американскиот актер Џорџ Клуни рече дека не размислува за политичка кариера затоа што сака „да има убав живот“. Во интервју за емисијата Ендрју Мар на Би -Би -Си, актерот зборуваше за американскиот претседател Џо Бајден, неговиот претходник Доналд Трамп и неговите преостанати амбиции во кариерата.

Сепак, тој ја отфрли можноста да влезе во политиката. На прашањето дали некогаш ќе се вклучи во политиката, 60-годишниот Клуни рече: „Не, бидејќи јас всушност би сакал да имам убав живот“.

„Оваа година наполнив 60 години и разговарав со сопругата и реков дека треба да размислуваме за шеесеттите години како мирни години“, додаде тој.

Ако сме здрави, а сме … Имам 60 години и се уште можам да играм кошарка и да ги правам работите што ги сакам “.

„Но, за 20 години ќе имам 80 години и тоа е значајна бројка. Без разлика колку вежбате, што јадете, имате 80 години и затоа реков дека треба да се погрижиме да уживаме и да ги живееме овие години на најдобар можен начин “.

Клуни рече дека ќе се обиде да го намали обемот на работа. „Наместо три работи годишно, ќе работам една“, рече тој.

Слични Вести
Menu