ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 13 ОКТОМВРИ

Овен Љубов: Користете скриени адути. Во врска со саканата личност, можете да ги постигнете вашите љубовни намери на лукав начин. Работа: Јасно ви е дека некој ги загрозува вашите деловни и финансиски интереси, но вашиот напор не носи позитивен ефект. Здравје: Не дозволувајте да ве оптоваруваат со дополнителни или досадни обврски.

Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, покажете искрени намери, разбудете некои „заспани“ желби и емоции. Работа: Поттикнете ја љубопитноста во себе, но не излегувајте подалеку од „sидовите на вистината“. Ве очекува едукативно искуство во деловна соработка. Здравје: Одржувајте добро расположение и позитивна ориентација.

Близнаци Љубов: Компромисот е добро решение доколку го добиете максималното внимание што партнерот може да ви го посвети. Работа: Размислете за промена на условите во деловната соработка, користете авторитет во решавачкиот момент. Здравје: Избегнувајте интригантни ситуации што ве вознемируваат.

Рак Љубов: Партнерот делува многу стимулирачки и знае како да ги пренасочи вашите мисли во позитивна насока. Нема причина за понатамошна загриженост. Работа: Приговорите што некој ви ги прави не се голем прекршок. Кога станува збор за различни ставови, треба да ги усогласите деловните интереси. Здравје: Поттикнете добро расположение и весел дух.

Лав Љубов: Саканата личност добро ги знае вашиот темперамент и карактер, не можете да го скриете расположението. Само се шегуваш. Работа: Важно е да направите листа на приоритети и да прифатите нечиј совет. Тековниот неуспех треба да ве мотивира да бидете дополнително упорни. Здравје: Применете една од техниките на психолошка релаксација.

Девица Љубов: Нема потреба да ги криете своите намери од блиска личност, работите слободно наречете ги со вистинското име. Работа: Не дозволувајте никој да го промени значењето на вашиот успех, да ги докаже вашите интелектуални или практични способности. Здравје: Ќе ви годи прошетка или престој во природа, опуштете се.

Вага Љубов: Партнерот сака да ве запознае, но има погрешна проценка. Зборувајте со повеќе емоции пред блиска личност. Работа: Бидете воздржани и на негативните коментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера. Здравје: Важно е да ги контролирате внатрешните конфликти.

Скорпија Љубов: Можеби запознавањето на една личност не е ваш „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот. Работа: Ако се грижите за демонстрирање на вашите интелектуални или практични способности, поставете прецизни цели. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана.

Стрелец Љубов: Среќни сте со новите настани и нечија намера да ви удоволат. Партнерот е во состојба да ви пренесе добро расположение и инспирација. Работа: Имате позитивно влијание врз животната средина, идејата што ја промовирате ја потврдува вашата професионална свест за заедничките интереси. Здравје: Важно е да се акумулира позитивна енергија.

Јарец Љубов: Бидете доволно опуштени, оставете ја главната улога во заедничките планови на партнерот. Нема причина да се расправате за ситници. Работа: Време е да ги забрзате деловните активности. За близок соработник, изберете личност за која имате заеднички интереси. Здравје: Ќе ви годи излегување или престој во природа.

Водолија Љубов: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни до степен што сакате во емотивните средби. Работа: Доколку сте информирани и претприемнички, ве чека двојна победа. Користете ги вашите скриени адути. Здравје: Избегнувајте стресни ситуации, опуштете се.

Риби Љубов: Кога ќе сретнете блиска личност, прикривањето на вистината само го одложува решавањето на проблемот. Следете ја својата совест. Работа: Некој го критикува вашиот начин на работа или вашиот стил на однесување. Бидете сигурни дека ќе ја завршите работата на време. Здравје: Поминете го слободното време во рекреација, опуштете се

Слични Вести
Menu