ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 14 ОКТОМВРИ

Овен

Нема да ви биде лесно да се сложувате со другите во текот на овој ден. Ако не е потребно, оставете ги овие обиди за друг ден.

Бик

Овој четврток секое патување ќе ви донесе многу придобивки и нови впечатоци. Слободно направете го тоа.

Близнаци

Денес, една стара обврска може да ве потсети на себе. Осигурајте се дека веќе не ве мачи.

Рак

Во текот на овој ден ќе стане јасно до каде сте стигнале со важен проект. Бидете неуморни во вашите напори да го завршите.

Лав

Овој четврток ќе мора да го отстапите шампионатот на некој друг. Искористете го моментот за одмор.

Девица

Во текот на овој ден ќе се усогласите побрзо од другите. Користете го ова за да стекнете предност пред нив.

Вага

Не двоумете се да ги прекршите правилата денес. Едвај можете да си дозволите колку, но тоа ќе биде доволно.

Скорпија

Во текот на овој ден, не чувствувајте вина за туѓите грешки. Поминете го денот во осаменост.

Стрелец

Во текот на овој ден, нема да ви биде лесно да одолеете на искушението да се докажете дека сте во право. Но, најдобро ќе биде да се воздржите.

Јарец

Во текот на овој ден, не брзајте за ништо и никаде. Ќе направите залудни напори за нешто што не вреди.

Водолија

Денес ќе доживеете треперливо исчекување. Ова е најслаткиот момент пред да се оствари сонот.

Риби

Овој четврток ќе треба да ги мобилизирате своите сили и да работите за себе. Што и да правите, не заборавајте да инвестирате во себе.

Слични Вести
Menu