Бела Хадид позира за колекцијата 007 на Мајкл Корс

Бела Хадид оваа есен донесе многу заводлива кампања.

Во четвртокот беше откриено дека Мајкл Корс, кој неодамна лансираше ексклузивна капсула колекција инспирирана од Џејмс Бонд, ја избрал 25-годишната сестра на Џиџи Хадид за заштитно лице на новата колекција костими за капење „Мајкл Корс 007“.

Хадид глуми секси Бонд девојка додека рекламира едноделни и дводелни костими за капење од новата линија што се совпаѓа со објавувањето на филмот No Time To Die со Даниел Крег, Леа Сејду и Ана де Армас.

„Ја сакам независноста и повеќестраниот карактер на секоја различна Бонд девојка. Таа може да биде сè и сешто. Било каде или никаде. Класична, кул и независна“, рече Бела.

Со Хадид и Синди Бруна, видеото од кампањата ја доловува интригата и неодоливоста на Бонд-тематиката. Спотот е снимен во познатиот „Оушн клаб“ на Бахамите.

Слични Вести
Menu