ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ОКТОМВРИ

ОВЕН

Деловната ситуација не е идеална, бидејќи имате голема недоверба кон вашите соработници. Време е да продолжите понатаму и да го оставите минатото зад себе. Ве очекува период во кој ќе имате нови познанства. Внимавајте што јадете.

БИК

Е покажете дека сте подготвени да прифатите нова деловна можност за да можете да напредувате. Саканата личност ќе се обиде да ве убеди во некои нови идеи. Пред вас е период на љубовни експерименти. Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Денес не треба да очекувате компликации. Деловните околности ги исполнуваат вашите очекувања. Може да очекувате дека ќе можете да имате добар однос со личноста за која се грижите. Се чувствувате одлично.

РАК

Можно е во текот на овој ден да имате шанса да ги покажете своите таленти и вештини во оваа област. Нови љубовни настани доаѓаат во вашиот живот наскоро. Внатре се чувствувате подготвени за промени. Проблеми со очите.

ЛАВ

Имате шанса да напредувате иако не очекувавте толку брзо. Ве очекува поволен период за работа. Имате несогласувања со саканата личност и не ви е лесно да постигнете компромис. Избегнувајте прекумерен напор.

ДЕВИЦА

Не ви е лесно да се организирате и вашите работни планови денес се менуваат од минута во минута. Ве очекува враќање на личност на која сте негувале многу силни чувства во минатото. Се чувствувате одлично.

ВАГА

Работете да бидете посмирени, како и да бидете поотворени за нови деловни случувања и промени. Партнерот не знае како да се позиционира во однос на вас. Можно е да го ставате во неволја. Ти треба пауза.

СКОРПИЈА

Можно е бизнисот да не оди онака како што очекувавте, но не е предоцна да направите промени. Ако сте слободни, ве очекува фаза во која ќе имате можност за нови познанства и флертување на љубовно поле. Проблеми со циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е поволна атмосфера за важни одлуки. Сигурни сте во себе и подготвени сте максимално да се посветите на работата. Сакате вашата врска со саканата личност да биде опуштена. Здравјето ви е доста добро и се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

Имате доволно искуство во вашата работа и знаете како да препознаете кога се случила поголема грешка. Љубовта со личност од странство ви се случува неочекувано. Не планиравте врска на далечина, но тоа ви се случи. Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Можно е да успеете да излезете со нови деловни понуди кои ќе имаат позитивно влијание врз вашето поле за заработка. Имате емотивни сопирачки што ве прават да не сте подготвени за посериозна емоционална врска во моментов. Нема здравствени проблеми.

РИБА

Можеби сте склони да ги претерате вашите очекувања кога станува збор за вашата работа. Ситуацијата во вашиот брак стана нестабилна, но се уште не е доцна да решите некои проблеми ако им се посветите. Пазете се од повреди.

Слични Вести
Menu