ЕКСКЛУЗИВНО! ОВА Е ХИТОТ НА ЛУКАС ЗА ЕВРОСОНГ: Еве како звучи песната со која Ацо планира да настапи на натпреварот (видео)

Аца Лукас снимил песна со која ќе ја претстави Србија на песна на “Евровизија“, а “Ало“ ексклузивно ја објавува.

Лукас одлучил да сними рок балада во свој стил и ја нарекол “Лепотица“, а вонеа се зборува за жена која троши многу пари и на која неговата љубов не и била доволна.

Оние кои ја слушнале песната велат дека е вистински хит, и доколку Аца учствува со неа на “Евровизија“, Србија по втор пат ќе ја донесе до престижното музичко натпреварување во Белград.

Ова предходно и успеало на Мариаја Шерифовиќ со песната “Молитва“ а продуцент и бил Саша Мирковиќ, како што сега му е Ацо.

Слични Вести
Menu