САЛАТА СО ПИЛЕШКО, АНАНАС, ПАРМЕЗАН И КРЕМ СОС

Состојки:
300 гр конзервиран ананас
250 гр печено пилешко во коцки
150 гр рендан пармезан
100 гр мелени ореви
2 лажици кисела павлака
150 гр конзервирана пченка
2 лажици мајонез
2 чешниња лук, притиснат
Сол и бибер по вкус


Подготовка:
Исцедете го ананасот. Исечете го на коцки. Измешајте го со другите состојки во сад за салата. Зачинете добро со зачини, мајонез и крем. Измешајте убаво.

На здравје!

Слични Вести
Menu