ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ОКТОМВРИ

Овен

Овој вторник ќе ви биде простена голема грешка. Сепак, немојте секогаш да се потпирате на такви случаи и да очекувате секогаш некој да ви прости.

Бик

Во текот на овој ден ќе имате сила да се откажете од една ваша лоша навика. Слободно направете го тоа.

Близнаци

Овој вторник, не дозволувајте никој да ви ги сменува плановите. Нема да ви биде многу тешко да кажете „не“.

Рак

Во текот на овој ден ќе добиете покана за пријатно патување. Не двоумете се да го прифатите.

Лав

Во текот на овој ден ќе ви биде лесно да преминете од една активност во друга. Внимавајте да не се уморите премногу.

Девица

Овој вторник ќе треба да одлучите за промена во распоредот. Можеби ќе треба да станете порано.

Вага

На овој ден бидете одговорни за вашето здравје. Не преоптоварувајте се физички или психички.

Скорпија

Овој вторник нема да ви биде тешко да ги предвидите настаните. Користете ја вашата предвидливост за свои цели.

Стрелец

Овој вторник не е соодветен за завршни дејствија и изјави. Обидете се да се смирите и да ја вратите рамнотежата.

Јарец

Овој вторник ќе бидете подложени на еден вид испит. Потрудете се да не бидете разочарани.

Водолија

Овој вторник ќе можете да се соочите со бирократски проблем. Бидете упорни за да ја постигнете својата цел.

Риби

Овој вторник ќе добиете втора шанса. Не губете време прашувајќи се, туку искористете ја можноста.

Слични Вести
Menu