ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 ОКТОМВРИ

Овен
Денес чувајте го јазикот зад забите. Вие ризикувате ненамерно да откриете важни тајни или едноставно да кажете нешто што подоцна може да се искористи против вас.

Бик
Денес може да станете жртва на искушенија. Обидите да се борите против нив ќе бидат бескорисни, затоа опуштете се.

Близнаци
Можеби ќе треба да се справите со непријатното влијание на озборувањата денес. Единствено што можете да направите е да ја задржите смиреноста.

Рак
Бидете подготвени за тежок ден. Веројатно ќе треба да останете будни до доцна. Има такви денови.

Лав
Денес не треба да давате никакви ветувања. Ситуацијата се менува премногу брзо и не можете да го одржувате зборот.

Девица
Во текот на овој ден, не подлегнувајте на неразумни барања. Бидете умерени и разумни во сѐ.

Вага
Вашата главна вредност денес, колку и да звучи меркантилна, ќе бидат парите. Бидете подготвени да се справите со сериозни финансиски проблеми.

Скорпија
Не мора да имате среќа во љубовта за да имате среќа во играта. Ќе добиете повеќе отколку што очекувате.

Стрелец
На овој ден, запрашајте се дали ви треба она што толку очајно се обидувате да го постигнете. Дајте си време да размислите.

Јарец
На овој ден не мора да имате многу барања кон луѓето. Запомнете дека никој не е совршен.

Водолија
Денес можеби ќе треба да правите работи што не ви се допаѓаат. Ова е дел од потребната рамнотежа што го држи светот заедно.

Риби
Денот не е многу погоден за прослави и забава. Најдобро е да го поминете дома во мир.

Слични Вести
Menu