Тајна од животот на Цеца стара 27 години!

Малкумина знаат дека спотот на Цеца за песната Кукавица крие една неверојатна приказна која досега не е раскажана.

Имено, во него како главен јунак се појавува Горан Андрејиќ, кој по овој спот ќе го добие прекарот Горан Кукавица.

Она што досега не се знаеше е дека во улогата на девојката која што во спотот ја изневерува Цеца всушност е неговата девојка Татјана од вистинскиот живот којашто ја ожени една година по снимањето на спотот.

Како што пишуваат медиумите, тие наводно се запознале за време на снимањето на спотот и веднаш се појавиле првите љубовни искри.

Цеца по една година била гостинка на нивната свадба, а на младенците таа вечер им ја запеала токму песната „Кукавица“.

Корисниците на социјалните мрежи дојдоа до фотографија која што сведочи на оваа љубовна приказна.

Но за жал, по неколку години брак, нивната љубов ќе заврши, па Горан и Татјана ќе решат да се разделат.

Но нивната неверојатна љубовна приказна и денес се изненадени фановите на Цеца, посебно што станува збор за една од нејзините најпознати песни и еден од најгледаните спотови во нејзината кариера.

Слични Вести
Menu