ХОРОСКОП ЗА ДЕНЕС, 22 ОКТОМВРИ

Овен

Овој петок, нека се случат работите сами. Можете да бидете внимателен набљудувач.

Бик

Не доцни на состанок денес. Ова може целосно да го расипе духот на вечерта.

Близнаци

Овој петок ќе имате ваши моменти на слава. Подгответе се да се претставите во сиот негов сјај.

Рак

На овој ден, не грижете се ако направите грешка. Сè може да се поправи ако сакате.

Лав

Овој петок нема да ви биде лесно да одлучите како да постапите во комплицирана ситуација. Верувајте на вашата интуиција.

Девица

Денес е добро да се потпрете само на себе. Добро размислете пред да ја прифатите понудената помош.

Вага

Овој петок ќе имате моменти на среќа. Важно е да ги ослободите очите од работите што ве спречуваат да ги видите.

Скорпија

Денес нема да ви биде лесно да го споделите со другите. Не правете ништо со сила.

Стрелец

Во текот на овој ден вашето мислење често ќе се менува. Затоа, најдобро е да се воздржите од екстремни мислења и одлуки.

Јарец

Не се лутете денес поради туѓи пропусти. Грижете се за себе и забавувајте се како знаете.

Водолија

Денеска ќе треба да ги докажете своите професионални квалитети. Од вас се очекува многу.

Риби

Овој петок ве очекуваат напнати часови. Ќе се справите со се, но тоа ќе ве чини многу труд.

Слични Вести
Menu