ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ОКТОМВРИ

ОВЕН

Имате мали проблеми на работа. Работете на концентрацијата за да не правите грешки. Можеби имате впечаток дека партнерот не е искрен со вас или дека не е подготвен за брак. Внимавајте на исхраната.

БИК

Можно е да бидете разочарани во деловното опкружување поради недостатокот на поддршка што ја очекувавте. Склони сте кон раздразливо однесување. Имате многу недоразбирања со саканата личност. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Денес не е добар ден за вас, па може да имате големи проблеми на работното поле. Врската во која не сте задоволни, полека завршува. Внатре, се чувствувате подготвени да раскинете. Можни се проблеми со нервоза.

РАК

Во бизнисот не се оптоварувате премногу со проблеми. Можете да се надевате на поволни околности. Не сте заинтересирани да започнете нова врска и засега преферирате самотија. Не ве очекуваат здравствени проблеми.

ЛАВ

Денот не е поволен за поголеми промени кога е работата во прашање. Не планирајте големи промени сега. Склони сте да реагирате во наклонетост и да создавате поголема тензија со вашата сакана. Грижете се за вашето здравје.

ДЕВИЦА

Имате можност да направите важни промени кога е во прашање вашата работа. Посветете се на вашите приоритети. Се чувствувате сакано и уживано со личноста кон која имате длабоки и искрени чувства. Се препорачува да се избегнуваат цигари.

ВАГА

Засега можете да очекувате позитивен ден во кој ќе бидете посветени на вашите деловни цели. Се обидувате да ја подобрите вашата емоционална ситуација. Сепак, партнерот не одговара добро на вашите идеи. Избегнувајте алкохол.

СКОРПИЈА

Може да сметате на потребната помош. Имајте убав ден на работа. Ако ви се допаѓа личност што сте ја запознале претходно, наскоро ќе бидете контактирани. Посетете стоматолог за преглед.

СТРЕЛЕЦ

Можно е во минатото да сте имале проблеми на полето на финансиите, но многу брзо ви доаѓа решение. Добро се чувствувате покрај партнерот. Имате чувство дека ќе бидете заедно долго време. Имајте предвид во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Важно е да покажете прагматизам и снаодливост кога е во прашање вашето поле на работа. Повеќе не чувствувате љубов во врската со партнерот и планирате полека да се оддалечувате од него. Проблеми со ‘рбетот.

ВОДОЛИЈА

Важно е да се посветите на работата. Во наредниот период ќе имате можност да напредувате. Не сте подготвени за врска на долги релации. Сепак, личноста со која разговарате повремено нема да биде ваш избор. Избегнувајте мрсна храна.

РИБА

Пред вас се некои трошоци кои би можеле да ви ги нарушат плановите кога станува збор за работата. Сакате да го направите првиот чекор кон симпатија која полека почна да ве забележува се повеќе и повеќе. Можни се цревни проблеми.

Слични Вести
Menu