Саша Ковачевиќ позитивен на коронавирус

Пејачот Саша Ковачевиќ е позитивен на коронавирус, а од неговиот ПР тим откриле како се чувствува.

Тој веќе 10 дена не излегувал од изолација откако било потврдено дека е позитивен на Ковид-19.
Пред 15 денати тој одржал концерт со хрватскаа колешка Јелена Розга во Словенија, по што отпатувал во Грција кај својот брат. По неколку дена ги почувствувал првите симптоми и веднаш се тестирал.

-Вистина е дека Саша е позитивен. Направивме голема грешка што им дозволивме на обожавателите да се сликаат со него по концертот. Сепак, не можевме однапред да знаеме дека Саша ќе биде позитивен на вирусот, но сега добро се чувствува, посочуваат од ПР тимот.

Слични Вести
Menu