Мараја Кери најави нова божиќна песна

Авторката на вечниот хит „All I Want For Christmas Is You“ – Мараја Кери одлучи повторно да ги згрее своите обожаватели за претстојните празници, па следниот петок ќе објави нова божиќна песна.

Синглот е насловен „Fall In Love with Christmas“ и е во соработка со Калед и Кирк Френклин. Ова го објави самата „кралица на Божиќ“ на својот интернет-простор покрај куса видеонајава со Кери светкав „Дедо Мраз“ костим.

„Подготвени сте? Одиме!“, напиша таа под видеото на Инстаграм.

Потсетуваме дека Мараја Кери е меѓу најпрофитабилните изведувачи на божиќни евергрини. Секоја година, таа додава до милион долари од авторски права и слични приходи на нејзината банкарска сметка, поради безвременскиот хит „All I Want For Christmas Is You“, којшто пејачката го напиша и го продуцираше. Од објавувањето, 1994 година, песнава ѝ донесе повеќе од 60 милиони долари приход.

Слични Вести
Menu