Наскоро нов албум на Адел

Познати се имињата на песните од долгоочекуваниот албум на Адел, кој треба да излезе на 19 ноември.

Насловите на песните најпрво се појавија на веб-страницата „Таргет“ и набрзо се проширија на социјалните мрежи. Новиот албум вклучува 12 песни и три бонус песни.

Насловите на песните од албумот „30“се: Strangers by Nature, Easy On Me, My Little Love, Cry Your Heart Out, Oh my God, Can I get it, I Drink Wine, All Night parking, Woman like me, Hold on, To be loved, Love Is A Game.

Фановите на британската ѕвезда не престануваат да ги коментираат имињата на песните на Твитер, а веќе пишуваат која од песните ќе им биде омилена, судејќи само по нејзиното име.

Еден фан твитна: Can I get it и Cry Your Heart Out ќе ме убијат. Друг коментар: „Ќе ми требаат резерви марамчиња“. Woman like me ќе биде химна. Веќе плачам. Едвај чекам да слушнам… се само дел од коментарите.

Слични Вести
Menu