Мајли Сајрус му се НАФРЛИ на Дамијано Давид, на Италијанецот му беше непријатно (ФОТО)

Дамиано Давид и групата чиј фронтмен е тој – „Манескин“, со победата на натпреварот за песна за Евровизија привлекоа огромно внимание на јавноста, така што ниту американската пејачка Мајли Сајрус не остана имуна на шармот и харизмата на контроверзниот Италијанец.

Имено, кога бендот направи кавер на песната „Midnight Sky“, која вообичаено ја изведува Мајли Сајрус, пејачката јавно ги пофали и истакна дека едвај чека да ги запознае членовите на италијанската музичка сензација, а странските медиуми објавија дека таа му напишала на Дамиано и била воодушевена од неговиот изглед и пеење.

Сега конечно се видоа во живо, а средбата била, можеме да кажеме, повеќе од страсна.

Мајли цело време нешто му шепотела на уво, а иако и двајцата се смееле, изгледало дека на Демиано му е малку непријатно.

Секако, не требаше многу да се прошири приказната дека пејачката е решена да го заведе згодниот Италијанец, а таа е позната по својот многу бурен љубовен живот. Имено, Мајли имаше врски и со мажи и со жени, а беше во брак со актерот Лиам Хемсфорт.

Слични Вести
Menu