Почина пејачот Маринко Роквиќ

Денеска во Белград на 68-годишна возраст почина популарниот пејач Маринко Роквиќ,  потврдија за „Новости“ од Клиничкиот центар. Роквиќ според српските медиуми деновиве бил хоспитализиран поради неговата здравствена состојба која била критична.

Српскиот пејач во последните месеци имал проблем со бактерија која го нападнала организмот.

Маринко Роквиќ зад себе остави многу хитови кои ќе живеат вечно.

Слични Вести
Menu