Драма во Мадрид: Камили и лама избегале од циркус, па си прошетаа низ улиците (ФОТО)

Граѓаните на Мадрид и шпанската полиција во петокот вечерта се соочија со невообичаена глетка во главниот град на Шпанија, кога голем број камили и една лама избегале од циркус и залутале по улиците на градот.

Животните биле од „Гран сирко Китрос“ (Gran Circo Quiros), а во утринските асови биле лоцирани и безбедно водени од полициски службеници назад до циркусот.

Националната полиција на Шпанија ја потврди веста на Твитер, споделувајќи слики од животните кои шетаат по улиците и потпишани со хаштагот #WeLoveAnimals.

Слични Вести
Menu