4 РАБОТИ ШТО ГИ ПРАВАТ САМО ВИСТИНСКИТЕ ЗАЉУБЕНИ ПАРОВИ

И покрај тоа што се забавувате долго време, сепак не престанувате да си пишувате слатки пораки, да споделувате фотографии и глупави шеги кои се наоѓаат на Интернет. Разговарајте со часови ако некој од вас е во друг град или земја и разменувајте аудио пораки пред спиење. И штом се случи нешто важно или непријатно, ќе му се јавите на партнерот и тој сигурно ќе ги најде вистинските зборови за да ве утеши.

Прегратките се еден од најважните ритуали за вас. Откако ќе го прегрнете, сигурно се чувствувате безбедно и тој ја вложува сета своја топлина во таквата нежност. Ова е прекрасно! Љубовта кон вас е сè уште во романтична фаза, но дали ќе остане така со текот на времето? Погледнете што прават вистинските љубовни парови, оние кои се држат еден за друг, без разлика колку долго се заедно.

Ги почитувате интересите на другиот

Ако сака да гледа некој важен натпревар за него, најверојатно ќе го гледате заедно. И покрај тоа што сте далеку од љубител на фудбалот, ќе добиете големо задоволство и ќе го наполните со возбуда. Нему не му пречи да оди со вас во театар, иако тоа не му е омилена забава или да ви прави друштво на нова изложба. Тој дури и ќе посетува час по јога поради вас, бидејќи го интересираат вашите хоби.

Споделувате сè

Дури и да има проблеми на работа или со роднините, ќе ви каже – нека биде премногу ладен, воздржан и уреден (затоа што е маж и не е навикнат да се жали на животот), но сепак ќе го прави тоа. Вие, пак, знаете дека можете да сметате на него во секоја ситуација. И не плашете се да разговарате еден со друг за чувствата и желбите – се чувствувате добро што го правите тоа.

Вие сте пријатели

Тој има чудна смисла за хумор што само вие ја разбирате. Затоа никогаш нема да ви биде здодевно да се забавувате заедно и на забава и кога сте сами дома. Знаете да ги измазнете конфликтите со тоа што сè ќе претворите во шега, а понекогаш дури и да се исмејувате како стари пријатели. Верувај ми, многу ретко се случува двајца од спротивниот пол да се сложуваат толку добро. Но, за среќните парови пријателството е една од најважните работи.

Планирате заедничка иднина

Не, вие не пресметувате колку ќе чини вашата венчавка, само обожавате да зборувате во кој град би можеле да живеете за неколку месеци и каде да одите на одмор од соништата. Вашата омилена забава е да лежите на каучот, да се гушкате еден со друг и да сонувате за убава заедничка иднина.

Слични Вести
Menu