Парис Хилтон се омажи

Парис Хилтон го врза јазолот со претприемачот Картер Реум на раскошна церемонија на имотот на нејзиниот покоен дедо во Бел-Ер.

На ѕвездениот настан присуствуваа гости од А-листата, меѓу кои Ема Робертс, Ешли Бенсон и Бејби Реџа.

40-годишната наследничка на синџирот луксузни хотели „Хилтон“ ја потврди веста со тоа што се огласи на Инстаграм по церемонијата за да сподели прва фотографија во својата невестинска тоалета, креација на Оскар де ла Рента.

„Моето засекогаш започнува денес…11.11… штотуку венчани. Засекогаш Хилтон-Реум“, ја наслови објавата, на која блеска пред камерата додека го држи превезот на лицето.

Парис и Картер ја објавија нивната веридба во февруари, по едногодишна врска.

Слични Вести
Menu