До најодалечениот хотел се стигнува со хеликоптер

Хотел Шелдон Шале се наоѓа на надморска височина од 1.829 метри, а оттаму нуди прекрасен поглед на „крајот на светот“ и поларната светлина.

Шелдон Шале се наоѓа на гребенот на амфитеатарот Дон Шелден на глечерот Рут. Се наоѓа на 1.829 метри надморска височина и нуди некои од најимпресивните погледи на Алјаска.

До овој хотел може да се стигне само по воздушен пат, со приватен хеликоптер.

Минималниот престој од три ноќевања, кој чини 35.000 долари, вклучува превоз со хеликоптер, приватен консиерж, гурмански ресторани и активности како што се санкање, планинарење и сауна на покривот.

Слични Вести
Menu