Ким Кардашијан во нова романса

Ким Кардашијан и актерот Пит Дејвидсон ја потврдија својата врска.

Ким (41) и Пит (28) се држат за раце додека го слават неговиот роденден во Палм Спрингс, Калифорнија, открива „Дејли мејл“, објавувајќи ексклузивни фотографии од нив.

Ниту Ким, ниту Пит не можеа да ги сокријат своите насмевки додека се шетаа во близина на палатата на нејзината мајка Крис Џенер, каде што престојуваа заедно, оставајќи малку сомнеж дека нивната врска е нешто повеќе од минлива приказна.

Пит е првиот партнер за реалити-ѕвездата откако таа поднесе барање за развод од Канје Вест во февруари оваа година. Ова е храбар чекор со Пит – кој ја покажа својата поддршка за ѕвездата носејќи долни пижами од нејзината линија долна облека „СКИМС“.

Канје (44), кој го смени своето име во Је, накратко беше со манекенката Ирина Шајк во јуни, пред да излезе во јавност со моделот Винетриа (22).

Во меѓувреме, Пит, кој во вторникот наполни 28 години, претходно беше во врска со неколку селебрити-дами, вклучувајќи ја ѕвездата на „Бриџертон“, Фиби Дајнвор, Кејт Бекинсејл, и неговата поранешна свршеница Аријана Гранде.

Слични Вести
Menu