Почина српската пејачка Мерима Његомир

Познатата српска фолк-пејачка Мерима Његомир почина на 68-годишна возраст по кратко боледување, откако неодамна откри дека се бори со рак, објавија српските медиуми.

Његомир во текот на нејзината кариера сними повеќе од 25 албуми и ги испеа хитовите „Иванова корита“, „Ружо моја“, „Због тебе“…

Слични Вести
Menu