Џенифер Анистон подмладена со својот стајлинг

Џенифер Анистон беше снимена во западен Холивуд на почетокот на оваа недела во лежерно издание со кое целосно го канализираше својот имиџ на „девојка од соседството“.

Педесет и двегодишната актерка беше видена во совршено едноставна облека на која ништо не можеше даѝ се додаде или одземе.

Основата на нејзиниот стајлинг беа светлосините фармерки со рамен крој и  црна ролка, која ја среќаваме каде и да се завртиме.

Џенифер изгледаше потполно блескаво и свежо во овој стајлинг, кој го надгради со кафено кадифено палто и  чанта Gucci Diana во црна боја и со легендарните рачки од бамбус, кои ѝ дадоа доза на екстраваганција и луксузен финиш на целата комбинација.

Горниот дел го искомбинира со пар црни чизми од превртена кожа и на тој начин го заокружила целиот аутфит.

Слични Вести
Menu