Данијела Мартиновиќ се огласи за раскинувањето со Петар Грашо

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ првпат јавно прозборе за раскинувањето на 24 годишната љубовна врска со колегата Петар Грашо.
За хрватскиот магазин „Глорија“, Данијела наведува дека прекинот бил неизбежен.
-Не можете да го избегнете моментов кој е неизбежен, изјавила пејачката која за врската со Грашо додала дека е „убаво минато“.
По раскинувањето Петар Грашо стапи во врска со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерка на музичарот Хончи Хуљиќ.

Слични Вести
Menu