Цеца се скара со Шерифовиќ на снимањето на Звезде Гранда

Најавата за новата епизода на „Ѕвездите на Гранд“, која ќе се емитува во сабота, го покажува конфликтот меѓу Цеца Ражнатовиќ и Марија Шерифовиќ, кои не се договорија за гласовите што ги доби кандидатката од тимот на Цеца.

Оваа сабота стартува вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а на самиот почеток на истиот дојде до кавга меѓу членовите на жирито.

Марија во еден момент почнала да и вика на Вики Миљковиќ, па Цеца и се замерила што го кренала гласот.

„Ти си луда и хистерична, ми викаш, глува сум“, и рекла Цеца на Марија.

– Виолета е ненормална – рече Шерифовиќ.

„Ќути ма“, и одговори Цеца.

Ражнатовиќ потоа ја прекори Марија што не му го дала гласот на нејзиниот кандидат.

-Имам прашање до Марија, ти кажа на оваа девојка дека пее глупаво, нејасно, а и даде глас, а на мојата кандидатка не и даде глас, а таа не пееше глупаво. Објасни ми кои се чекорите? Цеца ја праша Марија.

– Не и дадов глас затоа што ѝ даде погрешни песни – одговори Шерифовиќ.

Повеќе детали погледнете во видеото:

Слични Вести
Menu