КОЕ Е ВАШЕТО ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА СЕКС СПОРЕД ХОРОСКОПОТ?

Овен

Овните се директни, искрени но и „валкани“ и вулгарни во сексот. Сакате да пцуете за време на чинот на водење љубов, но не уживате во сексот кој трае предолго. За вас сексот во када е идеален, но ве привлекува и водење љубов во кино додека гледате романтичен филм. Постојано копнеете за предизвици и не двоумете се да пробате нови техники и пози.

Бик

Биковите фантазираат за секс во луксузен хотел со пет ѕвезди. Материјалисти сте, сакате луксуз и скапи работи и никогаш не би се согласиле на „поранешен секс“ во автомобил или на јавно место. Пред тоа се мисли на скапа вечера со свеќи и ливчиња од роза. Сакате удобност и за вас тоа е голем кревет, а не тесно и непријатно место. Опуштената атмосфера ќе ги разбуди сите сексуални сетила кај Бикот, а искрено, ви се допаѓа да трае цела ноќ.

Близнаци

Близнаците исто така многу наликуваат на Биковите кога е луксузот во прашање, но за разлика од нив сакаат отворено да зборуваат за сексот и за нив добрата предигра е клучот за уживањето. Нема да се двоумите да „достигнете“ до подот од дневната соба, како и тоа да го направите во спалната соба на вашите родители. Со задоволство би ги проучиле позите од Кама Сутра доколку тоа е и желбата на вашиот партнер.

Рак

Раковите се срамежливи, љубезни и фини, но тие се вистински ѕверови во кревет. Со задоволство ќе ја искинете облеката на вашата и на партнерот и ќе уживате во диво водење љубов. Не се грижите за местото или времето, се концентрирате на заемно задоволство. Идеално место за водење љубов со вас е плажата.

Лав

Сакате да експериментирате, склони сте на измами, авантури и ве привлекува групен секс. Лавовите се многу креативни луѓе, затоа потрудете се околу предиграта, доколку вашиот партнер Лав е во хороскоп, да му ја разбудите страста. Каде Лавовите сакаат да водат љубов? Секаде, без разлика на местото, важно е само да се препуштите на уживањето и лудата страст. Тие веруваат дека љубовниците се број еден и фантазираат за групна скица за да можат голем број луѓе да ги видат нивните вештини.

Девица

Ако сакате да ја изненадите Девицата, сменете ја постелнината и исчистете ја спалната соба од прашина. Побргу ќе го забележат нередот во собата отколку вашата секси долна облека или секси играчки кои имате намера да ги пробате. Пред да водат љубов ќе проверат и дали тоалетот е чист бидејќи мораат веднаш да се истушираат по сексот. Идеалното место за водење љубов со Девиците е дефинитивно спалната соба и голем, брачен кревет.

Вага

Вагите се возбудуваат при најмал допир на нежност, а тие се многу конзервативни и речиси никогаш не зборуваат за секс со пријателите и семејството. Интимните моменти се наменети само за нив и нивниот партнер. Вагите ги привлекува шармот и убавината, затоа потрудете се амбиентот да го направите пријатен и креативен. Тие ќе бидат воодушевени да водат љубов со свеќи, ливчиња од роза во убав хотел.

Скорпија

Многу сексуален знак кој привлекува водење љубов во канцеларија, во природа, па дури и на базен. На Скорпиите не им е непознат сексот на јавно место. Само небото е граница кога е во прашање предиграта со овој сензуален знак. Веројатно ќе биде доволен добар стриптиз. Ако им се брза, сексот набрзина ќе биде одлична опција.

Стрелец

Диви, невоздржани и многу темпераментни Стрелци водат љубов како животно и за нив сексот не е табу. Отворено зборуваат за него, се фалат со своите сексуални вештини и способности, а сакаат и да се шегуваат и смеат додека водат љубов. Ќе ги привлекува секс во природа, дрво или напуштена колиба. И сексот на трева им звучи како добра идеја.

Јарец

Јарците се повлечени и срамежливи кога станува збор за скесот и за нив тоа е приватна работа за која не се зборува. Никогаш никому! Би уживале во водењето љубов во СПА центар, но најпрво се релаксираат со добра масажа.

Водолија

Водолијата сака да експериментира, а еротската предигра ќе им ги разбудат умот и телото. Бидејќи Водолијата е многу дружељубива, немојте да се изненадите ако ги возбудуваат приказните за туѓиот сексуален живот. Идеално место за водење љубов со нив е автомобилот, а тие сакаат да пробуваат секс преку телефон и Skype.

Риба

Костимите и игрите со различни улоги ќе ја разбудат нивната имагинација и ќе ги претворат во вистински сексуален ѕвер. Релаксирањето во топла купка или гушкањето покрај море исто така добро ќе им дојде бидејќи ќе ја разгори нивната желба за секс. Идеално место за водење љубов е покрај реката или во морската вода.

Слични Вести
Menu