Убавата Ебру од турските серии ја запроси момче по потекло од Охрид

Ебру која што ја запознавме по улогата на Бурџу Селимер во „Истанбулската невеста“ се сврши.

Убавата турска актерка Ебру Шахин се прослави и со улогата во познатата турска серија „Невозможна љубов“ каде го толкува ликот на храбрата девојка Рејан Шадоглу која ќе направи сé во животот за оној што го сака.

Турската НБА ѕвезда и нејзини долгогодишен партнер, Џеди Осман, реши да ја запроси на едно од најбајковитите места на светот – Кападокија.

Осман својата сакана ја запроси во Кападокија, позната по прекрасните пејзажи и величествените балони.

Кажав „да“, напиша Ебру споделувајќи неколку фотографии со својот свршеник и го покажа свршеничкиот прстен.

Како што пренесуваат турските медиуми, актерката својот судбоносно „да“ ќе го изговори следната година.

Тие и претходно споделуваа заеднички фотографии, од кои можеме да видиме и дека одлично се согласува со неговите родители кои по потекло се од Балканот.

Имено, Џеди по потекло е од Охрид, од каде неговиот татко, етнички Турчин, се сели во Турција. Неговата мајка по потекло е од Нови Пазар. 

Инаку, турскиот кошаркар Џеди Осман по потекло е од Охрид, а неговата мајка е Босанка родена во Србија. Џеди игра за тимот на Кливленд Кавалиерс и се проценува дека досега има заработено околу 50 милиони долари.

Инаку, турскиот кошаркар Џеди Осман по потекло е од Охрид, а неговата мајка е Босанка родена во Србија. Џеди игра за тимот на Кливленд Кавалиерс и се проценува дека досега има заработено околу 50 милиони долари.

Слични Вести
Menu