На едно место скапи и егзотични автомобили вредни над 40 милиони евра

Станува збор за Hollmann International, германски дилер на егзотични и суперскапи автомобили. Иако понудата постојано се менува, на листата секогаш се наоѓаат голем број на исклучително атрактивни автомобили. Сегашната постава вреди над 40 милиони евра, а со неа нè запознава YouTube каналот на групата Novitec.

Главниот збор го има Mercedes. Покрај Maybach S-Class и GLS, може да се најдат и SLS AMG и легендарниот SLR McLaren 722. На списокот се и одамна распродадени автомобили како Ferrari SP90, Bugatti Divo, Lamborghini Aventador SVJ, па дури и супер ретките Mercedes G650 Landaulet и G63 6×6.

Слични Вести
Menu