Ана Бекута се повлекува од јавноста

Пејачката Ана Бекута се огласи по смртта на нејзиниот партнер Милутин Мрка Мркоњиќ и преку соопштение откри дека се повлекува од јавност.

-Почитувана српска јавност, драги пријатели и колеги, моја сакана публико. Ви благодарам на целата поддршка што ми ја пруживте во овие најтешките денови од мојот живот. Ви благодарам за секоја порака, секоја повик и сочувство кои ги примив откако нè напушти Милутин. Посебно се заблагодарувам на Институтот за кардиоваскуларни болести ‘Дедиње’, на професорот Милован Бојиќ, кој беше на чело на тимот и навистина се бореа за животот на Милутин“, порача Ана и додава:

-Одлучив да се повлечам од јавност. Ги откажувам сите настапи кои беа закажани за декември. Ги откажувам сите интервјуа, емисии и програми во кои требаше да учествувам и им се извинувам на организаторите. За новогодишните настапи, јавноста дополнително ќе бидат известени. Медиумите ги молам професионално да си ја вршат својата работа, да не измислуваат приказни и интриги кои не се случиле и да ја почитуваат мојата приватност. Најмногу благодарам на мојата публика. Покрај моето семејство и пријатели, моја најголема снага, заклучи пејачката Ана.

Слични Вести
Menu