Болдвин навести крај на актерската кариера по фаталниот инцидент

Ова е веројатно крајот, рече 63-годишниот актер во интервју за „АБЦ Њуз“, потенцирајќи дека веќе не е заинтересиран за идни проекти. Тој изјави дека чувствува неверојатна тага и жалење, но не и вина.

 Некој е одговорен за тоа што се случи, не можам да кажам кој, но не сум јас. болдвин посочи дека е суштински да се открие кој го ставил куршумот во пиштолот, кој требало да биде празен. Во инцидентот загинаа Снимателката Халина Хачинс, а режисерот Џоел Соуза беше повреден..

Слични Вести
Menu