Драстично ослабе но сепак е привлечна, ја надмина и болеста!

Откако заради тешката цревна болест се онесвести на сред снимање на серијата „Ќерката на Амбасадорот“, Неслихан Атаѓул (29) засекогаш го напушти снимањето, а публиката беше загрижена за нејзиното здравје.

Шармантната турска актерка тогаш изгледаше бледо и немаше сила, па дојде до 45 килограми и изгледаше дека нејзиното закрепнување ќе трае долго.

Така и беше, но сепак, убавата актерка денес изгледа подобро и посреќно од кога било, а публиката одвај чека да ја види во некој нов проект.

Неслихан е родена во 1992 година во Истанбул во сиромашно семејство. Нејзината мајка која била домаќинка одлучила својата ќерка да ја протурка како модел, па го испратила нејзиното портфолио на разни модни агенции.

Така Неслихан до својата 14 година снимаше бројни кампањи за турските брендови, а потоа во 2006 година, дебитираше и на филмското платно во филмот „Прва љубов“ со која веднаш и стана омилена актерка на публиката.

Таа во 2016 година ќе го каже своето судбоносно „да“ на уште еден познат лик на нашата публика. Во прашање е Кадир Догулу во кого ќе се заљуби за време на снимање.

Тие се вљубија во 2013 година, за време на снимањето на серијата која исто така беше хит и во Македонија.

По две години врска ќе се заколнат на вечна љубов, а свадбата ја направија во летото 2016.

Интересно е тоа што на нивната свадба непоканет се појави нивниот колега Бурак Озчивит, кој со Неслихан глумеше во серија и кој и е поранешно момче.

Неслихан и Бурак тогаш важеа за најпознат пар, но откако се разделија таа го исмеа и кажа дека нема никаков актерски талент, што го растури нивниот однос.

Инаку, познатата актерка главната улога во „Ќерката на амбасадорот“ мораше да ја напушти откако и беше дијагностициран синдром на пропустливост на цревата, па реши да се посвети на своето здравје.

Во серијата ја замени колешката Туба Бујукустун за која сценаристите направија нов лик.

Слични Вести
Menu