Згодниот Миран, “изгуби” глава по Јелена Карлеуша, се најде во скандалот со неа!

Ѕвездата на турската серија “Дива” Акин Акинозу, најпрво беше во средината на сандалот со Јелена Крлеуша а потоа со својата колешка Ебру Сахин.

Акин има 30 години. Роден е во Анкара како син единец на турската актерка Озлем Акинозу и сопственикот на ресторанот Тамер Акинозу. Неговиот дедо бил еден од првите тв водиели на националната медиумска куќа во турската радиотелевизија.

Акин посетувал средно училиште ТЕД во Анкара, а потоа се запишал на студии по математика на Американскиот универзитет во Беркли. Поради тоа, тој живеел шест години во Калифорнија, а на крајот решил да ги следи стапките на неговата мајка и избрал глума.

Акин на тамошната јавност, но и на светот околу него и стана познат по улогата на Миран во серијата „Дива “, за која освои бројни награди во својата земја. Магазинот Форбс го рангираше Акина меѓу 10-те најпознати турски актери.

Згодниот Турчин минатата година беше во центарот на скандалот околу пејачката Јелена Карлеуша (41). Имено, српските медиуми пишуваа дека неговата свршеница, маркетинг експертот Сандра Пестемалчијан (25) открила дека е опседнат со Јелена, фаќајќи го како постојано поминува време на нејзиниот Инстаграм профил. Таблоидот „Експрес“ тврдеше дека Акин бил опседнат со фотографиите и снимките од настапите на Карлеуша.

“Требаше да се венчаат во јуни, но изгледа не е ништо од тоа. Таа буквално не се оттргнува од Инстаграмот на Јелена. Веднаш и беше јасно на Сандра дека ја загуби главата за српската пејачка”, близок извор. на парот рече тогаш.

Очигледно Сандра била толку лута што го напуштила нивниот заеднички стан на неколку дена. Актерот во живо ја гледаше Јелена и додека нејзиниот сопруг играше за турски Бешикташ.

Дури и им пееше кога победија. Така што сите во Истанбул ја знаат, бидејќи нејзините настапи се емитуваа на сите телевизии. Акин уште тогаш забележа каква ‘риба’ е. И сега кога слушна дека можеби Душко ќе игра за турски клуб, тотално „полуде“ Затоа и отиде на профилот на Јелена, за да се потсети колку е убава и згодна, а пред се посебна“, вели изворот.

Дури на почетокот на минатата година во јавноста стигна информација дека Акин се верил со самоодрекувачката Сандра, која не го сака медиумското внимание.

Кога стивна скандалот со Карлеуша, турските медиуми пишуваа дека веридбата на актерот пропаднала поради тајната врска со неговата колешка Ебру Сахин (26) од серијата „Дива“.

Имено, извор близок до Акинозу изјавил дека меѓу него и Ебру има хемија и дека по снимањето на серијата го посетила додека бил во војска. Наводно ја излажал својата вереница дека не смее да прима посети, но потоа на социјалните мрежи се појавила негова фотографија со актерката. Поради ова Сандра доживеа нервен слом.

„Јас и Ебру сме само пријатели, навистина нема потреба од скандалозни наслови и шпекулации. Ја сакам мојата девојка“, се правдаше Акин. Турските медиуми потоа напишаа дека неговата вереница му простила уште еден скандал со кој ја посрамотил.

„Со денешниот развој на технологијата, живееме побрзо и имаме многу повеќе избори, што не доведе да станеме вид кој многу брзо консумира се. За жал, во овие услови губиме вредности како што се трпение, лојалност и пожртвуваност кои даваат смисла до љубовна врска. Врските каде што не постојат овие вредности не можат да имаат длабочина и не можат да бидат ништо друго освен вештачки. Моментално сум со девојка за која тврдам дека сум вистинска. Секоја нејзина насмевка и поглед ме потсетуваат колку ја сакам , „Акин ги негираше шепотењата.за раскинувањето на врската со Сандра.

Колегите велат дека тој е романтична душа и голем кавалер, а и самиот еднаш ја открил за неговата врска, но и за жените воопшто. “Како единствено дете на моите родители од детството, многу сум поврзана со мајка ми и затоа полесно развивам емпатија кон жените. Кога оваа емпатија ќе се комбинира со желбата да ги направам луѓето околу мене среќни, и романтичен маж. Но, јас „И јас сум малку љубоморен, што е едно од чувствата што ја одржуваат врската.

Акинозу е работохолик, па сака ден полн со обврски, а откри и како го поминува слободното време. “Сакам да гледам добар филм или серија, а понекогаш и медитирам. Генерално, сакам да ризикувам и да испробувам нови работи во животот. Сакам да носам луди одлуки”, рекол тој.Слични Вести
Menu