Американскиот рапер Слим 400 убиен пред домот во Лос Анџелес

Хип-хоп пејачот и рапер Винсент Коран (33), попознат по прекарот Слим 400, е убиен во средата вечерта во Инглвуд, а мотивот за убиството и бројот на осомничените се уште не се познати.

Slim 400 е роден во Германија, а како дете се преселил во Лос Анџелес и пораснал во Комптон. Раперот подоцна ја откри сега веќе непостоечката музичка куќа Pu $ haz Ink, истата популаризирана од YD и DJ Mustard.

Од полициската управа известија дека биле повикани на терен поради дојава за пукање, а кога пристигнале го идентификувале Слима 400 кој се здобил со прострелна рана на патеката од куќата.

Да потсетиме, Слим за влакно ја избегна смртта во летото 2019 година во Лос Анџелес кога беше застрелан дури девет пати. Потоа тврдеше дека бил нападнат од заседа за време на семејната посета на Комптон.

Слични Вести
Menu