Ким Кардашијан во четвртиот обид го положи завршниот испит од прва година на правни студии

Ким Кардашијан Вест почна да учи за да стане адвокат уште во 2018 година и во меѓувреме стажираше во адвокатска фирма, но мораше да го положи завршниот испит од прва година на студиите по кривично право, т.н. бејби-бар испит, пред да може да продолжи со студиите.

По три неуспешни обиди, таа конечно успеа да го положи испитот што го полагаат студентите од прва година. Според законските одредби во Калифорнија, таа ќе треба да положи уште еден завршен испит во иднина.

Ким се огласи на Инстаграм за да ја сподели веста за своите 200 милиони следачи и напиша: „Го положив бејби-бар испитот. Гледајќи во огледало, навистина сум горда на жената што денес се враќа во одразот. За сите оние кои не го знаат моето патување на правниот факултет, знајте дека ова не беше лесно. Паѓав на овој испит три пати во две години, но секој пат се враќав и учев понапорно и се обидував повторно додека не го направив тоа !!! Имав ковид со висока температура при третиот обид, но не барам изговори.“

41-годишната реалити ѕвезда и основачка на брендот за долна облека „Скимс“ потоа му оддаде почит на својот покоен татко, кој беше добро познат како бранител на судењето за убиство на фудбалерот О.Џ. Симпсон.

„Тој највеќе ќе се радуваше на ова“, напиша таа. Татко ѝ почина од рак во 2003 година, на 59-годишна возраст.

извор: makfax.com.mk

Слични Вести
Menu