Која е синооката Зумрут, која плени со својата појава?!

Церен Јилмаз е родена на 6 јуни 1990 година во Самсун. Дипломиралa на Катедрата за сценски дизајн на Факултетот за ликовни уметности на Универзитетот Коџаели.

Церен Јилмаз, која го направи своето прво ТВ-искуство со ликот на Хатиџе, во ТВ сериите Филинта Бир Отомански детектив, имаше улоги во продукции како што се Дели Ѓонул, Уч Харфлилер: „Вокација“. Церен Јилмаз, која му даде живот на ликот Смарагд во серијата Zümrüdüanka, која сега се емитува на екраните на ТВ Фокс, е висока 1,73 метри, 52 килограми и Близнак.

Познатата актерка која во летните месеци се одмора на Егејското Море, од средината на октомври ужива во Америка.

Последно, Јилмаз на Инстаграм го објави видеото на кое е во розе бикини.

Привлекувајќи внимание со уредната фигура, актерката го привлече вниманието и со својата розова капа.

Церен Јилмаз продолжува да објавува фотографии и видеа направени во Мајами, САД на своите профили на социјалните мрежи.

Свртувајќи го својот пат кон Мајами по Њујорк и Менхетен, Церен Јилмаз го одзема здивот со позите во бикини.

Серијата Zümrüdüanka, во продукција на Пастел филм, почна да излегува на екраните минатата сезона. Церен Јилмаз, која ја играше главната улога со Алп Навруз во серијата снимена во величествените слики на Кападокија, беше жртва на брутални критики на почетокот на минатата сезона.

Споделувајќи ја главната улога со Алп Навруз, кој го толкува ликот на Серхат, Церен Јилмаз не криеше дека во првата сезона им било тешко, особено поради условите во регионот. Објаснувајќи дека имале многу несреќен процес, особено на студ, актерката рече:

„Првата сезона беше многу тешка, искрено. Бидејќи беше многу студено, наидовме на студен период, но моментално снимањето оди многу добро. Оти ​​за време на топлото и зимата си реков; Никогаш нема да се пожалам. Реков нема да се жалам и да е 40 степени во лето, а минатата недела беше 39 степени. Сè уште сум среќна. Среќна  сум се додека не е студено“, изјавила Церен.

Донесувајќи ја емотивната приказна за невозможна љубов до публиката и снимањето во Кападокија, Зумрудуанка вклучува успешни имиња како Хатиџе Аслан, Селим Бајрактар, Ајтен Унчуоглу, Серхат Озџан, Елиф Чакман и Себахат Фабрик.

Слични Вести
Menu