Откажан Божиќниот ручек од страна на кралицата Елизабета

Британската Кралица Елизабета Втора го откажала семејниот ручек во пресрет на католичкиот Божик, изјави неименуван извор од Бакингемската палата.

Изворот наведува дека одлуката е донесена како мерка на претпазливост, бидејќи се верува дека, доколку се случи, таков настан ќе претставува ризик за плановите на многу луѓе за Божик.

Слични Вести
Menu