ДВЕ ИДЕАЛНИ ПОЗИ ЗА СТУДЕНИ НОЌИ

Кога ќе дојдат студените зимски денови, навистина нема ништо попријатно од свиткување во прегратките на саканата личност.

Или можеби постои – водење љубов со неа? Но, ниските температури надвор можат да ве спречат да сакате се да тргнете од себе и страсно да го стуткате креветот со саканата личност.

Меѓутоа, доколку имате совршени пози во „ракав“ за студените денови, сексот ќе ви помогне да ја подигнете температурата во собата. Некои пози во сексот дефинитивно можат да генерираат поголема телесна топлина од другите, тврдат експертите, а тоа е сосема доволно за да сакате да ги тестирате.

Сексот во стил на лажица е совршена поза за студените ноќи, бидејќи телата на заљубените се цврсто врзани едно за друго. Неговиот преден дел од телото совршено го загрева грбот, задникот и рамената.

Оваа поза е многу удобна за двајцата, а доколку ви треба, можете да префрлите ќебиња кои воопшто нема да ви пречат. Кога ќе ја достигнете кулминацијата, речиси и да не мора воопшто да се движите за да продолжите да се гушкате.

Не грижете се, не е потребно да вежбате јога со години за да ја заземете положбата на цвет на лотос . Оваа поза претставува нешто на границата помеѓу положбата на каубојка и прегратка на мечка. Започнувате со него додека партнерот седи со скрстени нозе, а вие имате задача да се свртите кон него и удобно да се сместите во неговиот скут.

трикот е да ги завиткате нозете и рацете околу. Оваа поза е одлична бидејќи ве поврзуваат градите, карлицата и секако нозете, што ви овозможува контакт со кожата со целото тело.

Слични Вести
Menu