Мајката од Ронално не ја поднесува неговата сопруга Георгина

Имаше многу гласини дека Марија Долорес Авеиро не е презадоволна од Георгина Родригез, поради што Роналдо и неговата девојка се уште не се во брак.

Во минатото имаше различни гласини дека Георгина е со Роналдо само поради неговата слава и пари, дека неговата мајка Долорес Авеиро знае се и дека не е задоволна поради изборот на синот. Сепак, таа ги негираше ваквите наводи во интервју за португалскиот магазин „Improvavel“.

„Георгина е добра девојка и голема поддршка за Кристијано“, изјави мајката на Роналдо, која планира да го помине зимскиот одмор во Манчестер со синот и неговото семејство, вклучувајќи го и 27-годишниот модел со кој Португалецот планира да се ожени.

“Ќе биде убав празник. Ќе разменуваме подароци, ќе кажуваме шеги, ќе уживаме заедно. Фала му на Бога, имам сè што ми треба”, рече г-ѓа Долорес.

Како Кристијано Роналдо се заљуби во Георгина Родригез?

Двајцата се запознале во луксузна продавница во Мадрид.

“Беше летен ден, беше четврток. Тогаш го запознав Кристијано, висок и убав човек. Сега имам 27 години, а животот ми се промени пред 5 години”, открила во една прилика Георгина Родригез.

Роналдо исто така призна дека не очекувал толку многу да се заљуби во Георгина. „Тоа се случува. Никогаш не замислував дека ќе се заљубам во неа толку многу. Навистина не го очекував тоа. Георгина е жена која целосно ја сакам “, призна Роналдо, кој е со Георгина. таа чека близнаци и двајцата наскоро ќе добијат дури шест деца.

Најстариот син на фудбалерот, Кристијано Роналдо јуниор, има 11 години и ги следи стапките на својот татко. Роналдо има близнаци, момче и девојче, Матео и Ева, родени во 2017 година од сурогат мајка, и девојче со Георгина Родригез, Алан Мартин, исто така роден во 2017 година.

Слични Вести
Menu