Улогата на докторка во “Добриот доктор” комплетно и го промени животот на црнокосата Синем

Синем Унсал, која се прослави со ТВ серијата Miracle Doctor, е родена во Измир. Секако, внимание привлекуваат детали за животот на Синем Унсал, која ќе се сретне со своите обожаватели со ликот Гизем во ТВ серијата „Еден ден“.

Синем Унсал и даваше живот на докторката Назли во серијата „Чудо доктор“. Таа денеска секако го зазема своето место со улогата на Гизем во ТВ серијата Bir Gün. Дипломиралa на отсекот за компаративна книжевност. Со актерство се занимава од 2017 година.

Унсал е роденa на 21 јуни 1993 година во Измир. Роденa е како второ дете на татко Азербејџански Турчин и мајка Черкезинка.

Актерката, која е заинтересирана за глума од 2017 година, го толкуваше ликот на Ѓунеш во ТВ серијата Овчар Јилдизи, која излезе во 2017 година, и ликот на Ѓулсум Аслан во ТВ серијата Siyah Beyaz Aşk. Таа го играше ликот на Севги Гунај во ТВ серијата Kızım, која се емитуваше помеѓу 2018-2019 година.

Таа го играше ликот на Летафет во драмата наречена Летафет со Раиф, која беше објавена во 2019 година. Таа му даде живот на ликот на докторката Назли Ѓуленѓул во серијата „Чудо доктор“, која се емитуваше помеѓу 2019-2021 година. Познато е дека актерката е со Киванч Килич. Висината на Унсал е 1,68.

Според Бирсен Алтунтас, Синем Унсал добила многу интересна понуда од Мост Јапим. Ова е главната улога во нивниот нов проект.

Новата серија се вика Elbet Bir Gun. Буквалниот превод на името на серијата гласи Сигурно еден ден. Заплетот на оваа серија ќе ја донесе приказната за две сестри. Подетални информации за приказната во серијата засега нема.

Не би било погрешно да ги одвоиме делата на актерите како порано и по Муцизе доктор. Серијата, која траеше 2 сезони, стекна толку голема популарност што позитивно се одрази на сите имиња во актерската екипа… Едно од овие имиња е Синем Унсал, која ја гледавме со ликот на Назли.

Додека Синем Унсал не беше многу популарна сама по себе, туку беше нова актерка која многу луѓе почнаа да ја познаваат, понудата од серијата Муцизе доктор и го промени животот. Актерката во ликот на Назли беше толку успешна во авантурата од 64 епизоди и ја натера да се засака што оваа шанса немаше да им се даде на сите.

Синем Унсал, која одлично ја искористи оваа прилика и ги маѓепса обожавателите со својата убавина, но и со својот талент, сега кариерата ќе ја продолжи во сосема поинаква средина. Таа сега е едно од бараните имиња на главните улоги и секоја улога отсега ќе биде нов тест за неа.

Обожавателите на Синем Унсал, која го фати ветерот зад себе со Муцизе Доктор, чекаат нов проект во новата сезона. Актерката, која е во фаза на потпишување за серијата наречена „Elbet Bir Gün“, која ќе се емитува на ТВ Фокс, ќе се сретне со своите обожаватели на истиот екран. Се смета дека потпишувањето на автограмите е сигурно, но фановите очигледно чекаат да се знае адресата на Синем Унсал во новата сезона.

Унсал доаѓа со импресивната приказна за две сестри. Голема е веројатноста Шебнем Бозоклу да биде во улогата на нејзината постара сестра во серијата. Меѓу информациите кои доаѓаат е дека преговорите со Бозоклу продолжуваат. Синем Унсал, која ќе ја гледаме во ликот на сезоната, ќе даде уште еден голем тест во сезоната 2021-2022 во однос на нејзината кариера. Ќе успее ли актерката да го продолжи ветерот што го однесе со Муцизе доктор во новата серија, нејзините обожаватели со возбуда ги чекаат случувањата.

Слични Вести
Menu