Арнолд и Марија се разведуваат по 25 години брак

По 25 години заеднички живот Марија Шривер го остави Арнолд Шварценегер откако тој јавно призна дека имал афера со слугинката и добил вонбрачен син. Факти за љубовната врска меѓу Арнолд Шварценегер и внуката на Кенеди.

По десетгодишна судска борба актерот и поранешен гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер (74) се разведе од сопругата Марија Шривер (66).

Според пишувањата во странските медиуми, поранешните брачни партнери околу 10 години не можеле да постигнат договор за распределбата на имотот, а сега било решено нивното богатство вредно 400 милиони долари да се подели на половина.

Шварценегер важи за еден од најплатените холивудски актери со хонорари вредни стотици милиони долари. Марија Шривер, пак освен што е позната како сопруга на актерот, таа е новинар и автор, а нејзиното богатство се проценува на 200 милиони долари.

Шварценегер се оженил со Шривер во 1986-та година, а притоа немале потпишано предбрачен договор.

Слични Вести
Menu