Албумот на Адел ги собори сите рекорди оваа година

Адел го има најпродаваниот албум на годината.

Нејзиниот повратен албум „30“ се продаде во 500.000 примероци за само два дена. Британската поп дива собори рекорди во физички и дигитални изданија.

„30“ е и најпродаваниот винил албум оваа година.

Веднаш по објавувањето на албумот беше јасно дека таа ќе собори рекорди. Адел целосно го засени и повратниот албум на „АББА“.

Првиот сингл од албумот, Easy on me, собори рекорди на „Јутјуб“и на другите стриминг-сервиси.

Видеото за Easy on me било прегледано 51 милион пати во првите 24 часа по неговото објавување. Easy on me моментално има 210 милиони прегледи.

Слични Вести
Menu